KFC-Akasztó 021Kissé megkésve, de itt a tudósítás a vasárnapi meccsről.

Kiskunmajsa – Akasztó: 1-3 (0-1).

Vezette: Ámán

Kiskunmajsa: Domonkos-Bisztrovics, Kovács Máté, Domán (Szőke), Nagy Gábor, Pócsik (Csikós), Balog, Répás(Bognár), Kitl, Nyerges, Varga Tibor

Edző: Kitl József

A 12. percben a kapunktól 30 méterre a bal oldal végzett el szabadrúgást az akasztói csapat. A rövid oldalra belőtt labdát Megyes 5 méterről fejjel csúsztatta a jobb sarokba. 0-1

A 42. percben Kitl 10 méteres lövését fogta biztosan Németh, vendégkapus.

A félidőben Pócsik helyett Csikós, Répás helyett pedig Bognár Bence lépett pályára.

A 63. percben Nyerges Zoli robogott el a bal oldalon, betört a 16-oson belülre és 14 méteres lövése a kapust érintve a jobb sarokban kötött ki. 1-1

A középkezdés után azonnal Nyerges Zoli labdát szerzett majd középre passzolt, de Kitl ajtó-ablak helyzetben a vendég kapusba vágta a labdát. Két perc múlva ismét Kitl került nagy helyzetbe de „eltörte” a labdát.

A 70. percben Bognár Bencével a büntető területen belül szabálytalankodtak:. 11-es. Kitl gyatrán félmagasan a bal sarkot célozta meg, de Németh kapus hárította a lövést.

A 72. percben Domán helyett Szőke lépett a pályára.

A 75. percben védőink nem tudtak felszabadítani. A bal oldalon elszaladt az akasztói játékos és beadását Pallai 10 méterről laposan a bal alsó sarokba gurította. 1-2

A 82. percben szerencsénk volt, a vendégek 10 méterről a jobb kapufát találták el.

A 85. percben egy hosszan előre vágott labdánál Lázár Kornél lefutotta Szőkét és 12 méterről a bal sarokba talált. 1-3

Az első félidőt egy kézlegyintéssel el is lehet intézni, a játékunkról mindent elmond, hogy a 42. percben lőttünk először kapura. A második játékrészben az egyenlítő gól után eldönthettük volna a mérkőzést, de Kitl kétszer is óriási helyzetben hibázott, majd elszórakozott egy 11-est. Megjegyzem, hogy ebben az évben Kitl-nek a második kihagyott büntetője volt.  Mint ilyenkor ez lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és az akasztói csapat megszerezte a vezetést és a mérkőzés végére szétesett csapatunknak még berámoltak egyet.

Egy átaludt első félidő után a második félidőben könnyen eldönthettük volna a mérkőzést, de a helyzetek kimaradtak, és a lelkes akasztói csapat kihasználta hátul védőink hibáját, és elvitték a 3 pontot.

A következő fordulóban augusztus 24-én vasárnap 17 órakor a Soltvadkert csapatát fogadjuk.

Ifjúsági mérkőzés: Kiskunmajsa – Akasztó 1-2