Kettős győzelem az újranyílt Arénában

A Kiskunmajsa KC tudósítása. Plusz fotók.

Nézők előtt rendezhettük a szezon utolsó hazai meccseit az Arénában és csapataink értékes győzelmekkel hálálták meg drukkereink kitartását és buzdítását.
A Vadmacskák abban a tudatban léptek pályára az ősi rivális Kiskunhalas ellen, hogy már egy pont is elég az üdvösséghez, azaz az alsóházi rájátszás megnyeréséhez. Az elmúlt két szezonban mindössze második alkalommal történt meg hogy teljes kerettel, azaz 16 játékossal számolhatott Komáromi Tibor! Szerencsére a lányok győzni akartak és nagyon motiváltan kezdték a mérkőzést (6-2). Ám ezután kicsit leült a játékuk, a vendégek erőre kaptak és kiegyenlített küzdelmet láthattunk. A második félidő első felét megint megnyomták Nyári Annáék, ennek köszönhetően 20-15-nél már a magabiztos győzelem sejlett fel lelki szemeink előtt, de a vendégeknek senki nem szólt hogy itt bizony nem osztottak nekik lapot, így megint visszajöttek a meccsbe. Őrült izgalmak után 21-21-nél másfél perccel a vége előtt még mindkét csapat bízhatott a győzelemben, de szerencsére Varga Zsaniéknak sikerült jobban zárni a találkozót és végül meg lett a hatodik győzelem is zsinórban!
A Tigrisek szerdán kiharcolták a jövő évi NB.II-es tagságukat, így a jó erőt képviselő Mezőtúr ellen nyomás nélkül játszhattak. A vendégek vezettek a mérkőzés nagy részében, de előnyük nem volt nagyobb 3 gólnál. A második félidő közepén feljavult a védekezésünk, a Mezőtúriak elbizonytalanodtak, így az izgalmak újra feléledtek az Arénában. Ekkor már a szurkolóink is élettel töltötték be a csarnok légterét, magyarán izzott a csarnok. Végül hatalmas küzdelemben, mindent a pályán hagyva nyertek a Tigrisek és így mindkét csapatunk győzelemmel tudott búcsúzni szurkolóinktól. A Tigrisek ezzel már 19 pontot szereztek a szezonban, így az újkori NB.II-es éra legjobb szereplését tudhatják maguk mögött. Ráadásul két forduló még hátravan…
A mérkőzés krónikájához tartozik hogy egy védés után kiváló kapusunk, Kis Tamás súlyosnak tűnő térd sérülést szenvedett. Csak bizakodhatunk Toji mielőbbi felépülésében! Térj vissza erősebben Tojás! 😢🙏
Kiskunmajsai KC – Kiskunhalas UKSC 23-21 (10-10)
Kiskunmajsai KC – Mezőtúri AFC-Syngenta 25-24 (12-14)
Fotók: Sebestyén István