Őrületes végjáték: győztek a Tigrisek + galéria

Elképesztően szoros mérkőzésen, ritkán látott utolsó 20 másodperccel fűszerezve aratott diadalt a Kiskunmajsa.

A Tigrisek Békéscsabát fogadták az NBII második tavaszi fordulójában. Az őszi idegenbeli siker után elvárás volt a győzelem, a vendégek azonban nem adták könnyen magukat: az első félidő végén 18-20 volt az állás.

A második félidőben is fej-fej mellett küzdöttek a csapatok, a Majsa talán csak egy Kis Tamással volt jobb, aki a kapuban sorra mutatta be a bravúrokat. A legnagyobb izgalmakat az utolsó perc hozta: 18 másodperccel a vége előtt 30-29-as állásnál támadhattak a vendégek, akik gólt szereztek.

Az esélyek növelése érdekében levitték a kapusukat és egy mezőnyjátékost hoztak be helyette, aki azonban nem figyelt eléggé, és a gól után hátralévő néhány másodpercben nem cserélt, hanem pályán maradt. A Tigrisek jól összpontosítottak, és néhány másodperc alatt lerohanták a meglepett békéscsabaiakat, Szögi révén pedig könnyűszerrel megszerezték a győzelmet jelentő gólt. A vége így 31-30 lett.

A kis Tigrisek szintén nyertek: 21-13-as félidő után 33-28 lett a vége.